reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Cyfrowy Polsat Przemysł elektroniczny | 23 października 2012

Cyfrowy Polsat przejmie Cyfrowy Polsat Technology

Zarząd Cyfrowego Polsatu S.A. podjął decyzję o połączeniu ze spółką Cyfrowy Polsat Technology Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz przyjął plan połączenia Spółek.

Cyfrowy Polsat S.A. jest największym dostawcą płatnej telewizji satelitarnej w Polsce oraz czwartą co do wielkości platformą DTH w Europie pod względem liczby abonentów. W ramach swojej podstawowej działalności świadczy klientom indywidualnym usługi płatnej telewizji cyfrowej a także usługi dostępu do szerokopasmowego Internetu oraz usługi telefonii komórkowej. Cyfrowy Polsat Technology Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie specjalizuje się w projektowaniu i produkcji dekoderów do odbioru telewizji cyfrowej, prowadzi również działalność handlową polegającą na hurtowej sprzedaży dekoderów i akcesoriów. Kluczowym odbiorcą sprzętu produkowanego przez CPT jest Cyfrowy Polsat.
Planowane połączenie obu spółek nastąpi przez przeniesienie całego majątku CPT na Cyfrowy Polsat. W wyniku połączenia Spółka Cyfrowy Polsat Technology zostanie rozwiązana bez przeprowadzenia likwidacji.
Aktualny kapitał zakładowy CPT wynosi 500.000 PLN i dzieli się na 1.000 udziałów. Jedynym udziałowcem Spółki jest Cyfrowy Polsat. Planowane połączenie jest przeprowadzane w celu optymalizacji kosztów i uproszczenia struktury organizacyjnej Grupy Cyfrowy Polsat, które są niezbędne dla realizacji średnio- i długookresowej strategii.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 11 2019 15:09 V14.5.0-1