reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Hitachi Przemysł elektroniczny | 19 października 2012

Wielkie promocje sprzętu elektronicznego

Pierwszy etap wyłączeń analogowych odbiorników telewizji ma się zakończyć do 7 listopada. Producenci telewizorów i dekoderów już zacierają ręce na myśl o spodziewanych zyskach.

Naziemna telewizja analogowa ma być wyłączana w siedmiu etapach. Dwa pierwsze mają się zakończyć w listopadzie i dotyczą m.in. województw lubuskiego, wielkopolskiego oraz pomorskiego. Przy okazji cyfryzacji producenci telewizorów mają nadzieję skłonić konsumentów do zakupu nowego sprzętu. KRRiTV szacuje, że w Polsce 5 mln gospodarstw domowych nadal nie jest przystosowanych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Wzrost sprzedaży jest już widoczny. Jak podaje w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Adrian Wysocki z firmy Sharp, w pierwszym półroczu 2012 r. do polskich domów trafiło 80 tys. odbiorników tego producenta, czyli o 20% więcej niż w zeszłym roku. Na taki sam wzrost sprzedaży liczy LG, który zawalczy o klienta obniżkami na poziomie 10%. Z kolei Samsung nastawia się na utrzymanie 40% udziału w rynku i liczy na sprzedaż 1 mln odbiorników.
– Będziemy walczyć, dobrze przygotowaliśmy się do cyfryzacji – mówi dla DGP Grzegorz Stanisz z Samsung Electronics Polska.
Ale o swój kawałek tortu będą też walczyć producenci dekoderów dołączanych do analogowych odbiorników telewizyjnych. Czołowy gracz na rynku Manta Multimedia tylko w listopadzie chciałby sprzedać tyle samo urządzeń co od początku roku. Manta zamierza obciąć ceny nawet o jedną trzecią. Na większe zyski liczy też Globo Multimedia producent tunerów pod marką Opticum. Obie firmy zamierzają współpracować z Pocztą Polską, która ma wprowadzić program motywacyjny dla listonoszy. Takie rozwiązanie z pewnością ucieszy klientów, którzy mocniej trzymają się za kieszeń, ponieważ dekoder ma kosztować około 100 PLN. Dla przykładu: promocyjna cena nowego 32-calowego telewizora LED firmy Sharp to około 1,3 tys. PLN. Sygnał analogowy ma być całkowicie zastąpiony przez cyfrowy do 31 lipca 2013 r. --- Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 27 2020 12:33 V18.4.17-1