reklama
reklama
© Thales Alenia Space Przemysł elektroniczny |

Satelity Iridium wyposażone w rozwiązania Saft

Konsorcjum Thales Alenia Space planuje wprowadzenie na orbitę 81 satelitów nowej generacji Iridium NEXT. Wszystkie zostaną wyposażone w rozwiązania bateryjne Saft.

Saft poinformował o wygraniu wielomilionowego kontraktu na dostawę baterii dla 81 satelitów Iridium NEXT. Dostawcą satelitów będzie Thales Alenia Space. Iridium NEXT zastąpi obecną architekturę Iridium, polepszając jednocześnie ofertę usług dla sieci mobilnych, poprzez szybszy przesył danych, umożliwienie nowych funkcji komercyjnych oraz dostosowując infrastrukturę sieci do obecnych wymagań odbiorców.
© Thales Alenia Space Saft to lider na rynku systemów bateryjnych dla satelitów. Wcześniej wyposażył dla Thales Alenia statki Spacebus GEO i Proteus LEO
‘To dla nas bardzo duży kontrakt i nie możemy sobie pozwolić na ryzyko przy wyborze rozwiązania i dostawcy’ komentuje Julien Mourey, odpowiedzialny za łańcuch dostaw w Thales Alenia. ‘Musimy być pewni, iż nasz dostawca będzie w stanie dostarczyć 81 zestawów najwyższej jakości baterii, zgodnych ze specyfikacją naszego zleceniodawcy. Wyruszyliśmy więc ‘na zakupy’ – rozważyliśmy oferty kilku dostawców baterii na tym bardzo konkurencyjnym rynku – i właśnie Saft przewyższył innych, zarówno pod względem technicznym, jak i cenowym. Co więcej, jedynie Saft był w stanie zaoferować cały łańcuch dostaw, od ogniw, przez elektronikę, po cały system, wytwarzany w jednym miejscu. Dzięki temu, bardziej ufamy w oferowaną jakość tego rozwiązania.’ Obecne pokolenie Iridium wyposażone jest w baterie Ni-H2, jednak następne to triumf technologii Li-ion. W opinii Thales Alenia, technologia ta ma korzystniejszy stosunek energii i masy, co jest oczywiście kluczowym czynnikiem doboru baterii w przypadku satelitów.
reklama
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-1