reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© otnaydur-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 24 września 2012

Bumar Elektronika i Radiotechnika Marketing pomogą w budowie śmigłowca AW149

Spółka PZL-Świdnik poinformowała o powołaniu Polskiej Grupy Przemysłowej, związanej ze śmigłowcem AW149, która powstała we współpracy z 15 polskimi partnerami. Wśród nich znaleźli się Bumar Elektronika S.A. i Radiotechnika Marketing.
W ramach szerokiej i stale rozwijanej współpracy, członkowie Grupy Przemysłowej wniosą swój wkład poprzez dostarczanie systemów, usług i wsparcia w zakresie prac projektowych i rozwoju potencjalnej polskiej konfiguracji śmigłowca AW149.

Powołanie Polskiej Grupy Przemysłowej AW149 jest potwierdzeniem naszego zaangażowania w dostarczenie krajowi najbardziej zaawansowanego polskiego rozwiązania, pozwalającego na spełnienie przyszłych wymagań Sił Zbrojnych. Dowodzi to także temu, jaką wiarę polski przemysł pokłada w możliwościach śmigłowca AW149 i generowanych przez niego korzyściach. Z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie Grupy, które wesprze wysiłki zmierzające do budowy bezpieczniejszej i bardziej zaawansowanej technologicznie Polski – mówi Nicola Bianco, Dyrektor Zarządzający PZL-Świdnik.

Z jednym śmigłowcem przeznaczonym do prób naziemnych oraz czterema prototypami lotnymi powstałymi do tej pory, prace nad AW149 są realizowane zgodnie z harmonogramem, a kwalifikacja planowana jest na połowę 2013 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1