reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© iFixit Przemysł elektroniczny | 21 września 2012

Rozbiórka EarPods Apple

Ekipa iFixit zajrzała do nowych słuchawek dousznych EarPods firmy Apple. Na zewnątrz na pewno wyglądają futurystycznie, ale co kryje się w środku?

Ekipa iFixit postanowiła rozebrać nowe słuchawki douszne Apple. Powinniśmy jednak na wstępie ostrzec: „NIE PRÓBUJCIE TEGO W DOMU”. Czemu? Bo na pewno nie będzie już z nich pożytku. Członkowie grupy stwierdzili, że o ile potrafili je rozebrać, o tyle nie byli w stanie ich ponownie złożyć.
© iFixit
Patrząc na przestrzeń pomiędzy dwiema częściami słuchawek, wydaje się niemożliwe podważenie ich i oddzielenie od siebie. Ekipa iFixit za pomocą nożyka X-Acto dostała się jednak do środka EarPods. Wnioski? Zobaczcie sami: - Podobnie jak większość głośników te w EarPods składają się z przetwornika membranowego, do którego przymocowana jest cewka, przez którą płynie prąd. Cewka ta umieszczona jest w stałym polu wytwarzanym przez magnes przymocowany do obudowy słuchawki. Zmiany prądu płynącego przez cewkę powodują drgania membrany. Główna cewka głośnika generująca drgania połączona jest z papierową membraną (po raz pierwszy Apple zastosowało membrany papierowe zamiast plastikowych) i polimerową otoczką. - Nowe słuchawki wykonane są z jednego, spójnego kawałka plastiku, co samo w sobie ma zniwelować część strat w jakości. - EarPods zawierają wbudowanego pilota, umożliwiającego regulację głośności, sterowanie odtwarzaniem muzyki i wideo oraz obieranie i kończenie połączeń.
© iFixit
- EarPods są odporne na wodę i pot. - Mikrofon w pilocie EarPods oznaczono symbolem 2F17 045; ekipa iFixit znalazła także inny układ IC z oznaczeniem TI25ASGVI, który zdaniem zespołu Chipworks określa ADC lub urządzenie służące do kontroli głośności. ---- Źródło: Rozbiórki innych urządzeń wraz z komentarzem ekipy iFixit znaleźć można tutaj .
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 19 2020 16:22 V18.0.1-2