reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© iFixit Przemysł elektroniczny | 21 września 2012

Rozbiórka EarPods Apple

Ekipa iFixit zajrzała do nowych słuchawek dousznych EarPods firmy Apple. Na zewnątrz na pewno wyglądają futurystycznie, ale co kryje się w środku?
Ekipa iFixit postanowiła rozebrać nowe słuchawki douszne Apple. Powinniśmy jednak na wstępie ostrzec: „NIE PRÓBUJCIE TEGO W DOMU”. Czemu? Bo na pewno nie będzie już z nich pożytku. Członkowie grupy stwierdzili, że o ile potrafili je rozebrać, o tyle nie byli w stanie ich ponownie złożyć.

© iFixit
Patrząc na przestrzeń pomiędzy dwiema częściami słuchawek, wydaje się niemożliwe podważenie ich i oddzielenie od siebie. Ekipa iFixit za pomocą nożyka X-Acto dostała się jednak do środka EarPods. Wnioski? Zobaczcie sami:

- Podobnie jak większość głośników te w EarPods składają się z przetwornika membranowego, do którego przymocowana jest cewka, przez którą płynie prąd. Cewka ta umieszczona jest w stałym polu wytwarzanym przez magnes przymocowany do obudowy słuchawki. Zmiany prądu płynącego przez cewkę powodują drgania membrany. Główna cewka głośnika generująca drgania połączona jest z papierową membraną (po raz pierwszy Apple zastosowało membrany papierowe zamiast plastikowych) i polimerową otoczką.

- Nowe słuchawki wykonane są z jednego, spójnego kawałka plastiku, co samo w sobie ma zniwelować część strat w jakości.

- EarPods zawierają wbudowanego pilota, umożliwiającego regulację głośności, sterowanie odtwarzaniem muzyki i wideo oraz obieranie i kończenie połączeń.

© iFixit

- EarPods są odporne na wodę i pot.

- Mikrofon w pilocie EarPods oznaczono symbolem 2F17 045; ekipa iFixit znalazła także inny układ IC z oznaczeniem TI25ASGVI, który zdaniem zespołu Chipworks określa ADC lub urządzenie służące do kontroli głośności.


----
Źródło: Rozbiórki innych urządzeń wraz z komentarzem ekipy iFixit znaleźć można tutaj .

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2