reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 22 września 2008

Rumunia – najszybciej rosnące centrum produkcji elektronicznej w Europie

Rumunia jest jednym z najszybciej rosnących rynków produkcji elektronicznej w Europie. Trend ten ma miejsce w znacznej mierze ze względu na fakt, iż Rumunia oferuje jedne z najniższych stawek wynagrodzenia pośród krajów EU, co przyciąga największych producentów, w szczególności w segmencie EMS.
Według Frost & Sullivan, napływ producentów elektroniki samochodowej, stworzył nowe perspektywy dla rozwoju outsourcingu czy inwestycji kapitałowych. Zarówno firmy EMS jak i dostawy SMT zwiększają swoja obecność w regionie aby skorzystać z lukratywnych możliwości, jakie w najbliższych latach będzie oferował rynek rumuński.

Harish Natesan, analityk we Frost & Sullivan’s Electronics & Security stwierdza "Dla wielu ludzi zarządzających firmami EMS, biorąc pod uwagę koszty całkowite, obecność w Rumunii traktowana jest na równi z obecnością w Chinach. Co więcej, bliskość rynków Europy Zachodniej oraz krótszy łańcuch dostaw, czyni dla firm EMS Rumunię lokalizacją obowiązkową’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-1