reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Vladek / Dreamstime Przemysł elektroniczny | 18 września 2012

Tajwańscy producenci LED chcą zainwestować w Polsce

Trzy firmy, specjalizujące się w produkcji LED, chcą zainwestować w Polsce i szukają do tego lokalnych partnerów. Rozwój planuje też łódzki Compal.
Puls Biznesu informuje o wizycie w Polsce trzech tajwańskich firm, specjalizujących się w oświetleniu LED: Delta Electronic, Leadray Energy i Everlight Electronics. Towarzyszył im Shih-Chao Cho, wiceminister gospodarki Tajwanu.

Najbardziej elektryzującym szczegółem wizyty jest fakt, iż tajwańscy przedsiębiorcy chcą oprzeć rozwój swojego biznesu nad Wisłą o współpracę z polskimi partnerami. Mówi o tym na łamach Pulsu Biznesu Shin-Chao Cho: ‘Chcemy sprawdzić, jak moglibyśmy współpracować z polskimi firmami, wypracować system, w którym dostarczamy technologię i komponenty, a montują je polscy partnerzy. Możliwe jest zakładanie joint venture. Wspólnie możemy wymienić w waszym kraju tradycyjne oświetlenie uliczne. Ta technologia zwraca się w pięć lat’.

Tajwańskie inwestycje w Polsce: sukcesy i porażki

© Pinonsky/Dreamstime Projekt BriVictory został definitywnie zamknięty w sierpniu 2012, a Chung-Hong jest stale nękany protestami i sporami, wynikłymi na tle łamania praw pracowniczych.
Sławomir Majman, prezes PAIiIZ, przy tej okazji wspomina ‘udane’ inwestycje tajwańskich przedsiębiorców w Polsce: ‘Zakończyliśmy z sukcesem projekty firm: BriVictory w Gorzowie Wielkopolskim na 1978 osób i 14 mln EUR, Chung- -Hong w Kobierzycach na 8 mln EUR i 108 osób i Compal Europe UK w Łodzi na 3 mln EUR i 18 osób’

W PAIiIZ chyba nie czytają naszego znakomitego portalu. Projekt BriVictory został definitywnie zamknięty w sierpniu 2012, a Chung-Hong jest stale nękany protestami i sporami, wynikłymi na tle łamania praw pracowniczych.

Naprawdę dobra wiadomość
‘Compal dziś zajmuje się serwisowaniem komputerów, a chce rozpocząć produkcję’ mówi dla PB Shih-Chao Cho. Zakład Compal znajduje się w Łodzi i stanowi centrum europejskie centrum serwisowe tajwańskiego koncernu.

Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1