reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 14 września 2012

WD wsłuchuje się w potrzeby producentów

Producenci systemów komputerowych wyrazili zapotrzebowanie na małowymiarowe, wydajne pamięci masowe, dlatego też na początku tego roku firma WD rozpoczęła produkcję i sprzedaż dysków twardych o grubości 7 mm, przeznaczonych do użytku w notebookach o cienkim profilu. Idąc za ciosem firma rozpoczęła też dystrybucję próbek hybrydowych HDD o grubości 5 mm!

Niewielkie gabaryty nowych urządzeń umożliwiają zamontowanie ich nawet w najcieńszych komputerach przenośnych, a nowoczesna technologia hybrydowa pozwoliła na połączenie dużej pojemności danych z możliwością natychmiastowego uruchamiania aplikacji i przyśpieszenia ich pracy, z jakiej słyną dyski SSD. Nowe technologie została zaprezentowana podczas Dnia Inwestora firmy WD, który odbył się w dniu 13 września 2012 r.
Urządzenia mobilne stają się coraz mniejsze, smuklejsze, lżejsze, a także coraz szybsze”, twierdzi Matt Rutledge, wiceprezes ds. produktów pamięci masowej firmy WD. „W wyniku współpracy nawiązanej z naszymi partnerami technologicznymi stworzyliśmy nowe dyski twarde o grubości zaledwie 5 mm, które łączą wysoką pojemność z doskonałą wydajnością i opłacalnością”.
Producenci systemów komputerowych wyrazili zapotrzebowanie na małowymiarowe, wydajne pamięci masowej, dlatego też na początku tego roku firma WD rozpoczęła produkcję i sprzedaż dysków twardych o grubości 7 mm, przeznaczonych do użytku w notebookach o cienkim profilu. Do tej pory standardowe dyski twarde do laptopów miały aż 9,5 mm grubości. Nowe, pięciomilimetrowe napędy zajmują prawie połowę mniej miejsca od standardowych dysków, oferując pojemność sięgającą 500 GB, za jedną dziesiątą ceny dysków półprzewodnikowych, które pomieściłyby podobną ilość informacji.
Współpraca firm WD i Acer umożliwi stworzenie bardzo małych urządzeń przenośnych, które cechują się wysoką wydajnością i pojemnością, jaką znamy z większych notebooków”, twierdzi David Lee, z-ca wiceprezesa jednostki biznesowej ds. komputerowych produktów mobilnych w firmie Acer. „Dzięki temu będziemy mogli kontynuować naszą pracę w tworzeniu zaawansowanych technologicznie urządzeń, które zapewnią większą wygodę użytkowania naszym klientom”. „Zauważyliśmy, że wielu klientów zaczyna interesować się komputerami przenośnymi o większej wydajności”, mówi SY Shasin, starszy wiceprezes jednostki biznesowej ds. notebooków w firmie ASUS. „Aby spełnić ich potrzeby, firmy ASUS i WD współpracują nad stworzeniem smuklejszych i bardziej mobilnych komputerów, które nie ustępują wydajnością ani pojemnością większym urządzeniom”.
Innowacyjna technologia hybrydowa firmy WD łączy moduły wielowarstwowej pamięci NAND flash typu MLC z talerzami magnetycznymi. Pamięć flash zapewnia dużą wydajność znaną z dysków półprzewodnikowych, natomiast talerze pozwoliły na uzyskanie wysokiej pojemności danych. Technologia hybrydowa firmy WD została oparta na koncepcjach stosowanych w rozwiązaniach warstwowej pamięci masowej dla przedsiębiorstw. Tak, jak w profesjonalnych rozwiązaniach, kosztujących miliony dolarów, najczęściej używane „gorące” informacje są zapisywane na szybkiej pamięci NAND flash, aby dostęp do nich trwał możliwie najkrócej. Dane „chłodne”, do których sięgamy rzadziej, są przechowywane na solidnych i pojemnych talerzach magnetycznych. Warstwowa konstrukcja nowych dysków twardych zapewnia również większe bezpieczeństwo danych w porównaniu z rozwiązaniami dwudyskowymi, bowiem zawartość pamięci NAND flash jest na bieżąco kopiowana na talerz magnetyczny, co chroni „gorące” dane na wypadek nieuniknionego zużycia komórek błyskowych. Technologia hybrydowa firmy WD współpracuje z systemem operacyjnym komputera, dzięki czemu zapewnia wyższą wydajność w porównaniu ze starszymi systemami hybrydowymi, a także minimalizuje zużycie pamięci, co pozwoliło na zastosowanie tańszej pamięci typu MLC. Hybrydowe dyski twarde łączą w sobie pamięć NAND flash i talerze magnetyczne, co znacznie ułatwia integrację pamięci masowych dostawcom OEM, a także przekłada się bezpośrednio na szereg korzyści dla odbiorcy końcowego.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 19 2020 16:22 V18.0.1-1