reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© roza-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 września 2012

LEDy skurczą rynek oświetleniowy

Całkowita wartość rynku oświetleniowego skurczy się wraz z wypieraniem konwencjonalnych technologii przez energooszczędne diody LED.
Poprawa efektywności oświetlenia jest inwestycją w przyszłość. Dziś jeszcze koszty pozostają barierą dla wprowadzania bardziej efektywnego oświetlenia, szczególnie oświetlenia LED, jednak spadają one gwałtownie i masowe rozpowszechnienie może mieć miejsce w stosunkowo krótkim czasie. Według najnowszego raportu „Pike Research” diody LED zajmą ponad 52% światowego rynku źródeł światła w budynkach komercyjnych do roku 2021. Ta firma badająca rynek czystych technologii przewiduje, że spadek cen oświetlenia LED w połączeniu ze wzrostem jego trwałości spowoduje zmniejszenie całkowitej wartości rynku.

Firma badawcza i konsultingowa Pike Research, analizująca światowy rynek czystych technologii, przewiduje że obroty ze sprzedaży źródeł światła LED w sektorze komercyjnym wzrosną do 2021 roku o 8,5%, do wartości 2,7 mld. USD, a przed końcem tej dekady osiągną poziom 30 mld. USD. W tym samym czasie całkowita wartość rynku oświetlenia komercyjnego wzrośnie do poziomu 54 mld. USD.

W dzisiejszym świecie trudno byłoby sobie wyobrazić, że technologia nie wygra z tradycją” – powiedział starszy analityk Eric Bloom. „W kolejnych dziesięciu latach przemysł oświetlenia komercyjnego przejdzie transformację, której efektem będzie znaczny spadek dochodu z jednostkowej sprzedaży. Producenci źródeł światła i opraw oświetleniowych oraz wszyscy inni będący częścią łańcuszka czerpiącego dochody z tego biznesu, będą musieli w większym stopniu oprzeć je na sterowaniu oświetleniem i innych usługach, aby zrównoważyć dochody i straty zysku w całym procesie”.

Globalnie, tendencja ku wydajności jest ściśle skorelowana z warunkami ekonomicznymi i infrastrukturalnymi. Podczas gdy Europa i Azja są otwarte na rządowe programy mające na celu ograniczenie zużycia energii, Stany Zjednoczone są w dużym stopniu podzielone z powodu stanowych regulacji oraz różnic regionalnych w stawkach elektrycznych. Większość, choć nie całość, Afryki, Środkowego Wschodu, Ameryki Łacińskiej oraz część Azji pracuje nad rozwojem odpowiedniej infrastruktury i pozostaje w tyle w kwestii wydajności oświetlenia komercyjnego z powodu innych ważniejszych priorytetów.

Źródło: www.leds-news.blogspot.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1