reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© fouquin-christophe-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 września 2012

TP Vision walczy o rynek europejski

Maarten de Vries, dyrektor TP Vision (spółka powstała z połączenia sił TPV i Philipsa) zakłada wzrost sprzedaży z 245 mln sztuk TV w roku 2011 do 270 milionów sztuk w roku 2015. Wzrost będzie napędzany przez wzmocnienie popytu w Rosji, Brazylii i wschodniej Europie.
TPV Technology Ltd. zapowiedziało obniżenie kosztów, ponieważ nie widzi ożywienia popytu w Europie, informuje agencja Bloomberg;

- Obraz w Europie jest bardzo zróżnicowany: od spadku dwucyfrowego w rejonach południowych, po stabilną lub delikatnie niższą sprzedaż na rynkach północnych – zauważa Maarten de Vries, dyrektor TP Vision.

TPV zmieniło też swoją strategię, poprzez rozszerzenie oferty na tańsze rynki. To doprowadziło do wysokiego jednocyfrowego wzrostu w drugim kwartale, powiedział de Vries.

TP Vision, z siedzibą w Amsterdamie, jest kluczowym producentem telewizorów w Europie, bazującym na dziedzictwie marki Philips w walce z azjatyckimi konkurentami tj. jak Samsung Elecronics Co. -Marka Philips jest naszym najsilniejszym atutem - powiedział de Vries. - Jeśli zapytać ludzi skojarzenie z marką Philips, większość będzie wymieniała właśnie telewizory.

Aby zwiększyć swój udział w rynku, TP Vision stawia na tzw. inteligentne telewizory. - Zmieniają się preferencje i musimy mieć pewność, że oferujemy odpowiednie produkty dla młodszych pokoleń – zaznacza Vries.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1