reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© hannu-viitanen-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 czerwca 2012

Innowacyjny projekt LED - Thinklitez

Projekt Thinklitez zdobył główną nagrodę w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu „Gdyński Biznesplan”. Przebojowy plan na biznes obejmuje cały proces tworzenia - od zaprojektowania, przez zaprogramowanie, po produkcję gotowych urządzeń - inteligentnych systemów sterowania oświetleniem LED.

- Głównym powodem przygotowania tego projektu jest brak takich rozwiązań dostępnych na rynku - przyznaje Michał Piskunowicz, twórca projektu Thinklitez. - Chcemy rozpowszechnić wiedzę na temat nowoczesnych systemów oświetleniowych, uświadomić opinię publiczną jak ogromne możliwości daje inteligentny system sterowania oświetleniem, a przy okazji udowodnić, że takie systemy mogą być jednocześnie tanie i łatwe w instalacji - dodaje.
Sposób tworzenia systemów oświetlenia Thinklitez jest innowacyjny i do tej pory nigdzie niespotykany. Obecnie dotychczasowe systemy oświetlenia ulegają przemianie. Tradycyjne żarówki (np. żarowe, wyładowcze) zastępowane są diodami LED. Niewątpliwą zaletą światła typu LED jest energooszczędność, niezawodność oraz błyskawiczny czas startu. Jednak dotychczasowe sterowniki oświetlenia (kilkudziesięcioletnie technologie typu DMX lub KNX/EIB) są zbyt prymitywne, trudne w montażu, konfiguracji, mało elastyczne w rozbudowie, albo zbyt drogie. System Thinklitez to zupełnie nowe spojrzenie na sterowanie oświetleniem LED. Rozwiązanie zakłada, że źródła światła i sterowniki będą zintegrowane ze sobą w jeden inteligentny system, który daje nieograniczone możliwości sterowania i konfiguracji. Całość będzie sterowana za pośrednictwem intuicyjnych interfejsów dostępnych z ekranu dowolnego komputera, urządzenia mobilnego oraz zwykłych włączników. Nowe rozwiązanie łączy najlepsze cechy dotychczasowych systemów, jednocześnie niwelując ich wady. A przede wszystkim jest o wiele tańsze i wygodne w obsłudze, czyli dostępne dla większego grona odbiorców. Rozwiązania zastosowane w systemach Thinklitez są unikatowe i dokładnie dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów.
Zespół Thinklitez Autorami zwycięskiej koncepcji na biznes są Michał Piskunowicz i Krzysztof „Zambari” Tomaszewski, absolwenci Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej. Łączy ich zamiłowanie do elektroniki i innowacyjnych rozwiązań w systemach oświetleniowych. Posiadają wieloletnie doświadczenie oraz bogate portfolio udanych dokonań w szeroko pojętej branży audio-wizualnej. Niemały udział w tworzeniu zwycięskiego biznesplanu, w sferze organizacyjnej, ma także Katarzyna Kłos, absolwentka Zarządzania i Ekonomii na Politechnice Gdańskiej. Doradcą i coachem zwycięskiej drużyny jest Michał Rybak, współautor wielu sukcesów technologicznych, m.in. syntezatora mowy IVONA. Thinklitez planuje dalszy rozwój w oparciu o Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni oraz Centrum Designu Gdynia.
Konkurs Gdyński Biznesplan W tegorocznej, dziesiątej edycji prestiżowego "Gdyńskiego Biznesplanu" wzięło udział 725 osób, które zgłosiły 631 oryginalnych pomysłów na biznes. Poza splendorem, jaki daje statuetka i tytuł, laureaci zainkasowali 45 tys. PLN na dalszy rozwój swojego projektu. Istotnym wsparciem jest także możliwość założenia siedziby w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, wsparcie Banku Nordea, menedżerskie studia podyplomowe i biznesowe kursy językowe. Zwycięzcy konkursu otrzymali także przepustkę do świata biznesu - znakomite rekomendacje i wsparcie licznych instytucji. Laureaci poprzednich edycji Konkursu prężnie działają i rozwijają biznes na całym świecie, jak choćby IVONA Software, Bilander IT, czy ARound.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 20 2020 00:12 V15.3.2-2