reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 24 kwietnia 2012

Oracle chciał własne telefony, RIM lub Palm

Do niedawna władze Oracle rozważały możliwość wejścia na rynek telefonów komórkowych. Pomóc mu w tym miał zakup firmy RIM lub Palm.
Prezes Oracle przyznał, że do niedawna poważnie zastanawiał się nad wejściem na rynek urządzeń mobilnych. Trzy strategiczne scenariusze zakładały odpowiednio: samodzielne zbudowanie własnego telefonu komórkowego, wykorzystanie w tym celu firmy Palm lub przejęcie RIM. Ostatecznie plany rozwoju własnego urządzenia mobilnego zostały zaniechane, informuje Computerworld powołując się na IDG News Service.

- O takiej decyzji przesądziła zbyt wysoka cena rynkowa firmy Research In Motion. Jednocześnie, według naszej oceny pozycja rynkowa firmy Palm była zbyt niska, aby inwestycja stała się opłacalna. Z kolei samodzielny rozwój takiego urządzenie nie wchodził w grę ze względu na brak odpowiednich kompetencji - przyznał Larry Ellison.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1