reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz-wolczyk-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 kwietnia 2012

Koniec bajki o e-dowodach!

Wadano 100 mln PLN na coś, czego nie będzie. Centrum Projektów Informatycznych poinformowało o unieważnieniu postępowania na dostawę blankietów dowodu osobistego z wbudowanym microchipem, o wartości 400 mln PLN!
CPI poinformowało o unieważnieniu postępowania przetargowego na: „Dostawę niespersonalizowanych blankietów dowodów osobistych wyposażonych w mikroprocesor wraz z oprogramowaniem middleware zapewniającym komunikację z mikroprocesorem i wykonanie projektu technicznego dowodu osobistego".

Przypomnijmy, że 9 lutego 2012 r. konsorcjum składające się z czterech firm: Consortia Sp. z o.o., On Track Innovations Ltd. (OTI), ASEC S.A. i Trusted Information Consulting Sp. z o.o., złożyło ofertę na dostawę blankietów elektronicznego dowodu osobistego z microchipem.

Powód? MSW przyznało, że i tak nie mielibyśmy z nich pożytku. Nie ma bowiem odpowiedniej infrastuktury telekomunikacyjnej, która dane znajdujące się na chipach by zabezpieczała, magazynowała i wykorzystywała. O dobre wnioski lepiej późno niż wcale...Szkoda tylko, że postępowanie przetargowe pochłonęło 100 mln PLN, których nikt już nie odzyska.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1