reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz-wolczyk-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 kwietnia 2012

Koniec bajki o e-dowodach!

Wadano 100 mln PLN na coś, czego nie będzie. Centrum Projektów Informatycznych poinformowało o unieważnieniu postępowania na dostawę blankietów dowodu osobistego z wbudowanym microchipem, o wartości 400 mln PLN!

CPI poinformowało o unieważnieniu postępowania przetargowego na: „Dostawę niespersonalizowanych blankietów dowodów osobistych wyposażonych w mikroprocesor wraz z oprogramowaniem middleware zapewniającym komunikację z mikroprocesorem i wykonanie projektu technicznego dowodu osobistego".
Przypomnijmy, że 9 lutego 2012 r. konsorcjum składające się z czterech firm: Consortia Sp. z o.o., On Track Innovations Ltd. (OTI), ASEC S.A. i Trusted Information Consulting Sp. z o.o., złożyło ofertę na dostawę blankietów elektronicznego dowodu osobistego z microchipem.
Powód? MSW przyznało, że i tak nie mielibyśmy z nich pożytku. Nie ma bowiem odpowiedniej infrastuktury telekomunikacyjnej, która dane znajdujące się na chipach by zabezpieczała, magazynowała i wykorzystywała. O dobre wnioski lepiej późno niż wcale...Szkoda tylko, że postępowanie przetargowe pochłonęło 100 mln PLN, których nikt już nie odzyska.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 19 2020 16:22 V18.0.1-1