reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© maksim-pasko-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 kwietnia 2012

FAWAG chce podbić Europę

Lubelskie Fabryki Wag FAWAG chcą podbić Europę nowoczesnymi wagami dynamicznymi. Pierwsze wyjadą z Lublina już w tym roku.
Postawiliśmy zainwestować we własny dział rozwoju produktu. Pierwszym krokiem jest wejście w nowatorską w Polsce technologię ważenia dynamicznego – mówi Dziennikowi Wschodniemu Józef Sidor, prezes FAWAG-u.

FAWAG nie mógł sobie poradzić z konkurencją tańszych wag elektronicznych rodem z Dalekiego Wschodu i zaczął stawiać na nowe technologie. Tak oto jeszcze w tym roku z Lublina wyjadą pierwsze wagi dynamiczne, które w przeciwieństwie do tradycyjnych, umożliwiają ważenie obiektów ruchomych.

W fabryce rozpoczęły się już prace nad prototypem. Wartość inwestycji stanowi około miliona PLN. Polska firma zamierza produkować rocznie około 4-10 wag dynamicznych, których cena waha się między 40 a 100 tys. EUR, informuje Dziennik Wschodni.

- Będziemy wykorzystywać elektronikę i autorskie oprogramowanie, tworzone przez młody zespół fachowców, który nadal jest budowany. Na pewno planujemy jeszcze jego wzmocnienie, m.in. poprzez zatrudnienie elektroników czy projektantów-konstruktorów – mówi Tomasz Zarzyka, dyrektor handlowy FAWAG-u

---
Lubelskie Fabryki Wag FAWAG S.A. są firmą o 130 - letniej tradycji, jednym z najstarszych producentów wag w Europie. Właścicielem fabryki jest FS Holding S.A. FAWAG zatrudnia w tej chwili ponad 30 osób, ale wejście w nowy segment umożliwi przyjęcie kolejnych pracowników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2