reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© sadik-guelec-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 kwietnia 2012

Orion: Zwolnienia grupowe pod Toruniem

Wczoraj informowaliśmy o niepokojącej sytuacji w Sharpie. A co z inną podtoruńską firmą – Orionem? Zgodnie z doniesieniami Gazety Pomorskiej, szykują się grupowe zwolnienia.
To dramatyczna sytuacja dla całego regionu. Sam prezes Orion Electric Poland, Dariusz Łyjak przyznaje, że złożył w PUP w Chełmży zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Maksymalnie obejmą 124 pracowników.

- Dziś w fabryce pracuje około 300 osób – poinformował Gazetę Pomorską Dariusz Łyjak. - Sytuacja w branży jest zła na całym świecie, produkcja telewizorów spada.

Związkowcy przedstawili marszałkowi trudną sytuację pracowników Sharpa i Oriona. - Ponieważ sprawa jest złożona, to wnioskowaliśmy, by w najbliższym czasie tym tematem zajęła się, działająca przy wojewodzie komisja dialogu społecznego – informuje Beata Krzemińska, rzeczniczka urzędu marszałkowskiego.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2