reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sharp Przemysł elektroniczny | 16 kwietnia 2012

Zmiany w podtoruńskim Sharpie

Pod Toruniem szykują się zwolnienia. Sharp zapowiada zmniejszenie czasu pracy lub redukcję etatów. Związkowcy już interweniują.
- Zarząd firmy twierdzi, że od maja do lipca produkcja będzie bardzo słaba i nie potrzebuje 1600 pracowników w pełnym wymiarze godzin. Nie chcą jednak zwalniać, ani płacić tzw. postojowego. Proponują zmianę systemu pracy z pełnego etatu na cztery piąte – poinformowała w ubiegłym tygodniu Gazetę Pomorską pracownica Sharpa. - Nie wiemy ile jest w tym prawdy. Zarząd nie komentuje doniesień, jednak związkowcy rozpoczęli już walkę.

Przyzakładowa „Solidarność” nie zgadza się na propozycje wysuwane przez zarząd, by pracownicy przeszli na cztery piąte etatu i prowadzi z zarządem Sharpa i marszałkiem województwa rozmowy w tej sprawie. - Jeśli zarząd firmy wykaże się dobrą wolą, wspólnie znajdziemy rozwiązanie – mówi Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność".

Jak informuje Gazeta Pomorska aktualna produkcja w Sharpie jest o 70% niższa w porównaniu z ostatnimi miesiącami. Poprawy można spodziewać się w sierpniu. - Być może dlatego zarząd nie chce zwalniać pracowników - podejrzewa Lewandowski.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2