reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 02 kwietnia 2012

Bankructwo niemieckiego producenta solarów?

Doniesienia jakie pojawiły się w ostatnim czasie w niemieckich mediach sugerują, że producent paneli słonecznych - Q-Cells złoży dziś lub jutro wniosek o upadłość.
W oficjalnym komunikacie Spółki z dnia 30 marca 2012 r. czytamy:

Zarząd Q-Cells przeanalizował orzeczenie Wyższego Sądu Okręgowego we Frankfurcie. Plan restrukturyzacji obligacji wyemitowanych przez Q-Cells International Finance BV w 2009 r. został odwołany.

Firma jest przekonana, że​​ orzeczenie Wyższego Sądu Okręgowego we Frankfurcie jest nieprawidłowe. Jednak potencjalne dalsze pozwy będą rozpatrywane przez ten sam Sąd. Nie ma powodu zakładać, że Trybunał mógłby zmienić swój pogląd w tej sprawie.

Wcześniej firma doszła do porozumienia z głównymi obligatariuszami w sprawie planu restrukturyzacji wszystkich obligacji i dodatkowo osiągnęła porozumienie z zaangażowanymi w sprawę władzami w Niemczech i Malezji. Firma dokonuje przeglądu alternatywnych rozwiązań dla realizacji planu restrukturyzacji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2