reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 03 kwietnia 2012

Producenci chcą zmniejszyć karty SIM

Apple, RIM i Nokia chcą zmniejszyć karty SIM. Wszystko po to by w urządzeniach mobilnych było więcej miejsca na elektronikę. Każdy z producentów ma inną wizję jak to osiągnąć. Poznajmy je.
Nowa nano-SIM ma być jeszcze mniejsza od stosowanej obecnie w urządzeniach amerykańskiego Apple. Jak to osiągnąć? Apple, RIM i Nokia mają swoje sposoby, do których dotarł serwis The Verge.

Nano-SIM od Apple ma być mniejszą wersją micro-SIM, pozbawioną wszystkich elementów plastikowych. Zdaniem producenta jest to o tyle korzystne rozwiązanie, że po założeniu specjalnego adaptera możliwe będzie zamontowanie jej w urządzeniach wymagających większych kart.

Bardziej nowatorskie propozycje mają Nokia i RIM. 'Firmy te proponują karty mniejsze od zaprojektowanych przez Apple, w których styki umieszczone są głównie po jednej stronie. Wygląda to podobnie jak w kartach SD. Dzięki takiemu podejściu w urządzeniu nie trzeba tworzyć specjalnej tacki na kartę - wystarczy gniazdo w postaci szczeliny', informuje Dziennik Internautów.

Apple nie ukrywa, że zależy mu na konwencjonalnym rozwiązaniu. Liczy się bowiem z tym, że nowy standard będzie wymagał udostępnienia innym producentom patentów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2