reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 02 kwietnia 2012

NAND flash i DRAM idą w innym kierunku

Podczas gdy ceny DRAM na koniec marca wzrosły o 2-3%, ceny NAND flash kontynuowały tendencję spadkową, wynikającą z ostrożności kupujących i zbyt dużych zapasów, pokazuje najnowszy raport DRAMeXchange.
Popyt na karty pamięci i dyski na rynku pozostaje słaby, a producenci OEM w dalszym ciągu są ostrożni w uzupełnianiu zapasów i odkładają decyzję o zakupach na drugi kwartał roku. Jednocześnie dostawcy chipów, którzy niedawno obniżyli ceny w celu pobudzenia popytu, stają się teraz niechętni do jakichkolwiek dalszych negocjacji, podkreślają analitycy DRAMeXchange.

Zgodnie z najnowszym raportem, ceny DRAM w drugiej połowie marca odnotowały niewielki wzrost do poziomu 10 i 19 USD odpowiednio za 2 i 4 GB DDR3.

Prognozy cen na drugą połowę 2012 r. są obiecujące. Popyt na pamięci NAND flash będzie napędzany przez wprowadzanie na rynek Ivy Bridge, ultrabooków, urządzeń peryferyjnych USB 3.0, smartfonów i tabletów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2