reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© DICE Przemysł elektroniczny | 02 kwietnia 2012

Poznański GIC stworzył pierwszą elektroniczną kostkę do gry

Poznańska firma GIC stworzyła pierwszą na świecie elektroniczną kostkę DICE+, która idealnie łączy wirtualną rzeczywistość z prawdziwą kontrolą nad grą. Przyjrzyjmy się bliżej temu wynalazkowi.
Spółka GIC Sp. z o.o. Sp. k. powstała w wyniku zaangażowania trzech firm: Q-workshop, Financial Support Group i Platige Image. DICE+ to wynik wspólnej pracy i zaangażowania każdej z firm. Elektroniczna kostka została stworzona specjalnie z myślą o elektronicznych grach planszowych. Pierwszy raz zaprezentowano ją 27 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

- DICE+ zapewnia do 20 godzin ciągłej zabawy! 20 minut ładowania przez micro USB i gra toczy się dalej – zapewniają twórcy.

Na pierwszy rzut oka DICE+ przypomina tradycyjną kostkę do gry. Nic bardziej mylnego. W środku znajdziemy procesor, czujnik zbliżeniowy i akcelerometr, a każda ścianka podświetlana jest LEDami. Wszystkie komponenty, poza procesorem, produkowane są i montowane w Polsce. Planszą do gry może być tutaj telewizor, laptop, czy też tablet/smartfon. Wszystko to za sprawą Bluetootha, który pozwala na swobodne komunikowanie się między urządzeniami.
Specyfikacja:
- waga 0.56 oz / 25 gram
- wymiary 1.02″ / 26 mm
- detektor rzutu (zaawansowany algorytm sprawdzający minimalny kąt obrotu, czas rzutu oraz nachylenie powierzchni)
- dostęp do ustawień trybu pracy przez zewnętrzne oprogramowanie
- bezprzewodowe połączenie poprzez Bluetooth 2.1 EDR
- wbudowane baterie umożliwiające 20 h gry po 20 minutach ładowania (niewymienne)
- port ładowania micro-USB
- wieloplatformowa komunikacja dla komputerów PC oraz urządzeń mobilnych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1