reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Foxconn Przemysł elektroniczny | 02 kwietnia 2012

Krytyczne wyniki FLA, Foxconn obiecuje poprawę

W odpowiedzi na krytyczne wyniki badań nad warunkami pracy w zakładach Foxconnu, dostawca EMS zapowiedział podwyżkę płac i redukcję nadgodzin dla pracowników.
W badaniu przeprowadzonym przez organizację pozarządową Fair Labor Association, wykryto liczne naruszenia prawa pracy przez tajwańskiego dostawcę EMS.

Foxconn zapowiedział, że zrobi wszystko by do lipca 2013 r. w zakładach przestrzegano prawa pracy w Chinach, które zakłada 40 godzin pracy tygodniowo i 36 godzin nadliczbowych miesięcznie. Dostawca zapowiedział także, że skróci czas pracy do 49 godzin tygodniowo, łącznie z godzinami nadliczbowymi. Ruch ten jednak wymaga zatrudnienia tysięcy nowych pracowników.

Wynagrodzenia dla pracowników wzrośnie o 16-25% i wyniesie około 400 USD miesięcznie - podała spółka w komunikacie. Dodatkowo zapowiedziała budowę nowych domów pracowniczych przy zakładach pracy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2