reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 23 lutego 2009

Jabil w Kwidzynie zwolni 400, zamiast 807 pracowników

Na początku lutego evertiq poinformował, iż Jabil ma zwolnić 807 pracowników z zakładu w Kwidzynie. Obecnie firma zredukowała plany zwolnień do 400 osób, znalazła bowiem nowego klienta.
‘Uzgodniliśmy, że zwolnienia grupowe obejmą 400 osób. Jest to możliwe, bo poprawiła się sytuacja: Jabil zdobył nowego klienta i zdecydował, że będzie dla niego pracować fabryka w Kwidzynie’ powiedział na łamach Pulsu Biznesu Andrzej Gołyga, prezes Jabil Circuit Poland.

Jabil nie ujawnia z jakiej branży ma pochodzić nowy klient. Jak twierdzi PB, wiadomo jedynie, że nie będą to telewizory (to właśnie utrata zamówień na telewizory spowodowała zwolnienia w Kwidzynie). Evertiq poinformował niedawno, iż do Polski ma być przeniesiona produkcja paneli słonecznych dla kanadyjskiej firmy Day4 Energy.

Do nowej produkcji ma być potrzebna nowa linia produkcyjna: ‘Ubiegamy się o grant na tę inwestycję’ mówi Andrzej Gołyga.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1