reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 13 lutego 2009

Alcatel-Lucent rozwija centrum badawcze w Bydgoszczy

Gazeta Wyborcza poinformowała, iż koncern Alcatel-Lucent będzie rozbudowywał bydgoski ośrodek badawczy. W nadchodzącym roku firma zwiększy 700-osobową załogę.
Gazeta Wyborcza informuje, iż bydgoski ośrodek zatrudni co najmniej kilkudziesięciu inżynierów, którzy będą pracować nad telekomunikacyjnymi technologiami przyszłości
W Bydgoszczy mieści się jeden z najbardziej liczących się w Europie ośrodków rozwoju technologii teleinformatycznej, którego dziełem są między innymi część software do iPhone’a czy rewolucyjny program Geopepper, pozwalający namierzać osoby posiadające telefon komórkowy z dokładnością do kilku metrów.

’Chcemy zwiększyć zatrudnienie o kilkadziesiąt osób’ powiedział Gazecie Wyborczej Henryk Hruszka, dyrektor bydgoskiego oddziału Alcatel-Lucent. ‘Najzdolniejszych inżynierów firma będzie rekrutowała głównie spośród absolwentów uczelni z naszego regionu - Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. […] Nie odczuwamy recesji, bo w telekomunikacji coraz większą rolę odgrywają technologie informatyczne, a my właśnie tym się zajmujemy. I na nasze badania stale rośnie popyt.’

’Komórka z czasem będzie przejmowała funkcje komputera. Nie będzie to jednak polegało na tym, że laptop zostanie zminimalizowany do rozmiarów telefonu. Sztuka polega na takim skonfigurowaniu komórki z komputerem, by z oddalenia za jej pomocą można było korzystać z większości funkcji peceta pozostawionego w domu czy biurze’ dodaje dyrektor Hruszka.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1