reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NVIDIA Przemysł elektroniczny | 16 listopada 2011

NVIDIA Maximus rewolucjonizuje stacje robocze

NVIDIA poinformowała o nadejściu technologii NVIDIA® Maximus™, która rozpoczyna nową erę prędkości i wydajności pracy dla milionów kreatywnych profesjonalistów i projektantów

Nowy produkt umożliwia osiągnięcie wysokiej wydajności i większej kreatywności, dramatycznie przyśpieszając pracę profesjonalistów, gdyż pojedynczy komputer wyposażony w technologię NVIDIA Maximus jest w stanie jednocześnie obsłużyć grafikę interaktywną oraz intensywne obliczeniowo zadania powiązane z symulacją lub renderowaniem materiałów wynikowych. Do tej pory prace te należało wykonywać wsadowo lub na oddzielnych komputerach. Nowy proces pracy jest możliwy dzięki mocy technologii Maximus firmy NVIDIA, która łączy wydajność obsługi grafiki 3D profesjonalnych procesorów graficznych NVIDIA Quadro® z procesorem towarzyszącym przeznaczonym do obliczeń równoległych NVIDIA Tesla™ C2075 w jednym rozwiązaniu, które rozdziela zadania obliczeniowe na poszczególne procesory. Technologia Maximus jest wprowadzana przez wiodących dostawców oprogramowania w branży.
Do tej pory architektura stacji roboczych zmuszała projektantów i inżynierów do wykonywania intensywnych obliczeniowo prac w jednym ciągu, a ich realizacja często wiązała się z uniemożliwieniem wykonywania innej pracy na tym samym komputerze. Teraz użytkownik stacji roboczej może wykonać dużo więcej pracy na tej samej stacji roboczej. Dzięki technologii NVIDIA Maximus, profesjonaliści mają możliwość szybszej analizy swoich pomysłów i skrócenia czasu niezbędnego do osiągnięcia najlepszego możliwego rozwiązania danego problemu".

Jeff Brown, NVIDIA.
Przy pracy z aplikacjami wykorzystującymi technologię NVIDIA Maximus – w tym z oprogramowaniem firm Adobe, ANSYS, Autodesk, Bunkspeed, Dassault Systèmes i MathWork – zadania wymagające obliczeń na procesorze graficznym są realizowane przez procesor towarzyszący NVIDIA Tesla. Procesor graficzny NVIDIA Quadro pozostaje nieobciążony i jest gotowy do obsługi funkcji graficznych, zapewniając jakość i wydajność, jakich wymagają profesjonaliści. Minimalna konfiguracja stacji roboczej z technologią NVIDIA Maximus to połączenie karty NVIDIA Quadro 600 i karty NVIDIA Tesla C2075.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 19 2020 16:22 V18.0.1-2