reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 05 lutego 2009

Interflux podpisał umowę z Totech

Interflux został przedstawicielem w Polsce holenderskiej firmy Totech, lidera branży szaf bezpiecznego składowania.
Z początkiem lutego 2009 firma Interflux podjęła strategiczną współpracę ze światowym liderem w produkcji szaf do bezpiecznego składowania elementów MSD – firmą Totech EU z Holandii. Na mocy porozumienia Interflux będzie promował rozwiązania firmy Totech EU na terytorium Polski, zajmie się opieką serwisową, zarówno gwarancyjną jak i pogwarancyjną oraz przejmie obowiązki „after sales” wśród dotychczasowej bazy klientów.

MSD (Moisture Sensitive Devices) oznacza elementy wrażliwe na wilgoć. Jest to większość typowych elementów SMT, ze szczególnym naciskiem na drogie i delikatne komponenty BGA i QFP. Niewłaściwe ich składowanie wiąże się z wieloma problemami powstającymi podczas procesu lutowania rozpływowego. Jest to szczególnie krytycznie w procesie bezołowiowym, gdzie wyższa temperatura procesu przyczynia się do powstania ponadnormalnego ciśnienia wewnątrz obudowy komponentu, a tym samym skutkuje pękaniem ( popcorning ), nadmiernym utlenianiem i zmniejszoną zwilżalnością.

Firma Totech, dzięki współpracy z największymi światowymi producentami elektroniki (np.: Siemens), zdobył pozycję najbardziej wyspecjalizowanego dostawcy szaf klimatycznych, gdzie wilgotność może być zredukowana do poziomu 1%, a temperatura jest precyzyjnie kontrolowana w ramach zadanych parametrów ( tolerancja 0,2stC ). Dzięki temu delikatne elementy nie absorbują wilgoci oraz są odporne na wysoką temperaturę. Totech, oprócz gotowych komór – dostarcza również szereg innych produktów pozwalających na lepszą kontrolę nad procesem: tj: suche torebki, saszetki absorbujące wilgoć oraz próbniki wilgoci.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2