reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 04 lutego 2009

Lider przemysłu PCB Ruwel zbankrutował.

Trwa czarna seria niemieckiego przemysłu PCB. Po Fuba i Lamitec, przyszła kolej na Ruwel, jednego z największych europejskich producentów PCB. Wczoraj Ruwel złożył wniosek o upadłość do sądu w Kleve, a tymczasowym zarządcą sądowym został Horst Piepenburg.
Ruwel w znacznym stopniu uzależniony był od przemysłu samochodowego – na ten rynek kierował około 58% produkcji. W grudniu 2008 Ruwel zwrócił się do władz miejskich Geldern z prośbą o pożyczkę w wysokości 1 mln EUR, jednak miasto odmówiło pomocy.

Zakład w Geldern, którego produkcja nieomal w całości skierowana była do przemysłu motoryzacyjnego, wykorzystywał swoje zdolności produkcyjne jedynie w 50%. Zakład w Pfullingen, specjalizujący się w bardziej zróżnicowanej produkcji dla odbiorców z branży przemysłowej i medycznej, pracował na 70% mocy. Zarówno management jak i pracownicy zakładu uznali, iż upadłość ogłoszona dostatecznie wcześnie, jest najlepszą drogą do utrzymania możliwie największej ilości miejsc pracy.

Wynagrodzenia 600 osobowej załogi zakładów w Geldern oraz Pfullingen, w przeciwieństwie do innych przypadków upadłości w niemieckim przemyśle PCB, zostały wypłacone w terminie.
‘Działalność RUWEL jest kontynuowana bez dalszych problemów. Ze względu na niski stopień wykorzystania zdolności produkcyjnych, zamówienia klientów będą realizowane w bardzo krótkim czasie’ powiedział zarządca Horst Piepenburg. Główni dostawcy i odbiorcy firmy zadeklarowali wsparcie i utrzymanie dostaw i zamówień.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2