reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TCL Przemysł elektroniczny | 03 listopada 2011

Chiny: 'Polska jest przepustką do Europy'

Współpraca między Guangdong - południowo-wschodnią prowincją Chińskiej Republiki Ludowej, a Polską ma szansę umocnić się głównie w sektorach: elektronicznym, AGD, High-Tech i R&D, podkreślano już na samym otwarciu Hong Kong – Guangdong Business Conference w Warszawie.

Hongkong bramą do Chin, Polska bramą do Europy 100-milionowa Prowincja Guangdong, która znajduje się godzinę drogi pociągiem od Hongkongu, ma być przepustką dla polskich firm do inwestycji na terenie Chin, zaś dla naszego kraju możliwością pozyskania inwestora, który zagwarantuje wiele miejsc pracy i rozwój gospodarczy w danym regionie. - Mamy nadzieję, że uda nam się wprowadzić wiele chińskich firm na rynek europejski, bo inwestycja w Polsce oznacza inwestycję w Unii Europejskiej – powiedział na konferencji Sławomir Majman, Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. - Hongkong jest bramą do Chin i polskie firmy mogą skorzystać z tego. Od momentu kiedy otworzyły się Chiny Kontynentalne Guangdong dał wiele możliwości rozwoju – podkreślił Stephen Lam, Sekretarz Generalny Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkongu. - Od 2003 r. Guangdong jest obszarem objętym strefą wolnego handlu. 30% firm, które są zarejestrowane w Hongkongu, zdecydowały się na inwestycję, ze względu na możliwość dalszego dotarcia do Chin Kontynentalnych, kontynuował. TCL Multimedia Technology Holding Ltd. jako przykład doskonałej inwestycji w Polsce Jednym z największych i najbardziej wiernych rozwojowi w naszym kraju inwestorem z Chin jest producent LCD – TCL, który posiada swój zakład produkcyjny w Żyrardowie. Koncern rozpoczął działalność w latach 80-tych. Dzisiaj obsługuje 40 krajów i posiada bazy produkcyjne w 20 lokalizacjach na całym świecie, przy zatrudnieniu na poziomie 50.000 osób. TCL nadal jest liderem wśród producentów LCD w Chinach; na świecie zajmuje pozycję 7. W okresie od stycznia do września wyprodukowano 10.500 tys. sztuk telewizorów LCD. Fabryka TCL w Żyrardowie posiada 3 linie produkcyjne: - LCD/LED TV, - Blu-Ray, - linia elastyczna – zmieniająca profil produkcji.
Jak podkreślił E Hao, Dyrektor ds. Sprzedaży w TCL Multimedia Technology Holding Ltd., 99% pracowników zatrudnionych w polskim zakładzie to Polacy. Wiąże się to z koniecznością poznania kultury, trendów i 'wpasowania' się w tak różny od chińskiego rynek europejski.
Dlaczego Polska? Na konferencji Dyrektor Hao wychwalił nasz kraj przede wszystkim za bardzo bogatą i doświadczoną siłę roboczą oraz niskie koszty materiałów. Zaznaczył, że koncern planuje dalsze inwestycje w naszym kraju i Europie. Jakieś „ale”? - Rząd w Polsce powinien popracować nad polityką wsparcia dla inwestorów zagranicznych. Jestem przekonany, że gdy to się stanie Polska będzie wspaniałym regionem pod inwestycje w Europie – podsumował E Hao, Dyrektor TCL Multimedia Technology. 25 października zakład TCL w Żyrardowie odwiedził Hon. HUANG Huahua, Gubernator Prowincji Guangdong i ocenił, że działalność koncernu w Polsce jest najlepszym przykładem powodzenia inwestycji w Polsce i przedarcie się na rynek teoretycznie zamkniętej Unii Europejskiej.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-1