reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SACOM Przemysł elektroniczny | 06 października 2011

SACOM: Narodziło się iNiewolnictwo

Organizacja SACOM po raz kolejny przyjrzała się zakładom produkującym elektronikę w Azji, szczególnie w Chinach. Jak organizacja pracy z Hongkongu ocenia warunki pracy w Foxconnie?

SACOM po raz kolejny opublikowała raport, w którym pokazuje przerażające fakty z pracy w fabrykach tajwańskiego dostawcy. Oto kilka kluczowych czynników, które zostały poddane weryfikacji. Środowisko pracy Wiele z zakładów Foxconnu znajdujących się w fazie budowy działa już na pełnych obrotach. Produkcja się toczy, podczas gdy pracownicy nie mają gdzie umyć rąk lub spokojnie zjeść posiłku. Wszędzie hałas, błoto i materiały budowlane, donosi organizacja.
Płace Na początku 2011 roku, Foxconn włączył do wynagrodzenia zasadniczego (1.350 CNY) dodatek do żywności (240 CNY) i dodatek mieszkaniowy (150 CNY). Jednak jak ustalono koszty wynajmu miejsca do spania i żywności są potrącane z wynagrodzenia pracowników automatycznie. Godziny pracy Dochodzenie SACOM zostało przeprowadzone poza sezonem. W szczycie pracownicy pracują około 174 godzin miesięcznie, przy czym większość respondentów przyznało się do regularnych nadgodzin w wymiarze 50-80 godziny w miesiącu (dopuszczalny limit to 36 godziny miesięcznie). © SACOM
reklama
reklama
September 18 2020 12:10 V18.10.12-2