reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 10 września 2008

Lenovo nie jest zainteresowane zakupem fabryk Dell

Niedawno evertiq informował o możliwości sprzedaży zakładów należących do Dell. Jak dowiedzieliśmy się ostatnio, Lenovo nie będzie zainteresowane ich zakupem i rozwija własną produkcję w Polsce.
W ostatnich miesiącach, Dell zwracał się do kilku dostawców usług outsourcingowych z propozycją sprzedaży swoich fabryk. Przypomnijmy, iż w najbliższych 18 miesiącach Dell może sprzedać kilka, lub nawet wszystkie ze swoich fabryk, a te które nie znajdą nabywców, mogą zostać zamknięte. Jako potencjalni nabywcy wymieniani są Quanta, Flextronics, Compal czy Foxconn.

Chiński koncern Lenovo nie wyraził zainteresowania potencjalną transakcją z Dell i rozwija swoją produkcję w Polsce - niedawno informowaliśmy o budowie nowej fabryki w Legnickiej SSE, której otwarcie zaplanowano na grudzień 2008. Koncern poszukuje obecnie 1.2 tys pracowników i już rozpoczął akcję rekrutacyjną. Fabryka będzie miała powierzchnię 30 tys m2 i będzie produkować początkowo 2 miliony komputerów stacjonarnych rocznie. Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na ponad 20 milionów USD

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1