reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 09 września 2008

Toyota okresowo zmniejsza produkcję w Polsce

Zmniejszony popyt na auta japońskiego producenta dotknie jedną z dwóch polskich fabryk Toyoty.
W Polsce koncern ma dwie fabryki: w Wałbrzychu (produkcja silników benzynowych oraz skrzyń biegów) i Jelczu-Laskowicach (produkcja silników Diesla, stosowanych między innymi w corollach i avensisach). Ograniczenia produkcji, będące skutkiem spadku zamówień montowni w Wielkiej Brytanii, dotyczą tylko tej drugiej fabryki. Zakład w Jelczu-Laskowicach zatrudnia 1000 osób i produkuje rocznie 180 tys. sztuk silników.

‘Od 15 września do 7 listopada produkować będzie tylko jedna zmiana. Zamierzamy potraktować ten okres jako kolejną okazję do podniesienia kwalifikacji pracowników. Ponadto zainteresowane osoby będą mogły pracować w innych fabrykach Toyoty w Europie’ stwierdził Grzegorz Górski, rzecznik Toyoty. W listopadzie fabryka zamierza wrócić do produkcji na dwie zmiany.

W tym roku Toyota liczy na sprzedaż 9,5 mln aut, a w 2009 r. 9,7 mln. Wcześniej szacowała odpowiednio 9,85 i 10,4 mln sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1