reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ministerstwo Gospodarki Przemysł elektroniczny | 23 maja 2011

Największy offset z Lockheed warty 6.028 mld USD

W ramach umowy offsetowej z Lockheed Martin Corporation (LMC), Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy (WZL-2) będą remontować samoloty wielozadaniowe F-16, a Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych w Warszawie (ITWL) otrzyma nowoczesny system obsługi operacyjnej. Wartość projektu wynosi 6.028 mld USD, a czas realizacji upływa w 2013 r. Wśród beneficjentów jest także Kimball Electronics Polska.
Jak wiadomo w realizację offsetu zaangażowanych jest obecnie około 30 polskich podmiotów.
Do najważniejszych należą Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy oraz Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych w Warszawie – wyjaśnił wicepremier Pawlak.
Oprócz wymienionych beneficjentami projektu są także m.in. ZM Mesko S.A., ZM Dezamet S.A., WSK-PZL Rzeszów S.A. oraz Kimball Electronics Polska.

- Jesteśmy dumni z partnerskich relacji, które wypracowaliśmy wspólnie z polskim przemysłem. Mam nadzieję, że pojawią się dalsze możliwości ich wzmocnienia i rozwoju - powiedział wiceprezes Lockheed Martin Corporation Philips Georgariou.

20 maja 2011 r. została podpisana umowa na realizację dwóch projektów w ramach programu offsetowego towarzyszącego zamówieniu przez Polskę 48 wielozadaniowych samolotów F-16. Dzięki amerykańskim inwestycjom WZL-2 otrzyma nowoczesną technologię oraz wsparcie finansowe na wybudowanie nowego hangaru, informuje Ministerstwo Gospodarki.

Umowa z LMC to kolejny krok w kierunku stworzenia nowoczesnego centrum obsługi. Dzięki jej realizacji remonty polskich F-16 nie będą już musiały być wykonywane zagranicą – zapewnia prezes WZL-2, Alfred Załużny.

Z kolei, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych w Warszawie stanie się dostawcą najnowocześniejszych systemów wsparcia logistyki LSS, które dotychczas nie były stosowane w Polsce. W ramach projektu LMC przekazuje nieodpłatnie ITWL technologie i know-how, niezbędne do opracowania, a następnie wdrożenia i utrzymania na potrzeby MON Systemu Informatycznego Wsparcia Eksploatacji Samolotów F-16 (SIWESF-16).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1