reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© iFixit Przemysł elektroniczny | 19 maja 2011

Audience redukuje szumy w iPhonie4

iPhone4 posiada imponujące odwołanie audio – zasilane przez dwa mikrofony. Zespół iFixit, po roku od pierwszego demontażu urządzenia, odnalazł wewnątrz układ odpowiedzialny za redukcję szumów podczas rozmów telefonicznych.
Latem ubiegłego roku zespół znalazł tajemniczą część, której nie mógł bliżej określić i rozpoznać, a która opatrzona została etykietą 10C0.

Wtedy też wykazano, że iPhone4 posiada wbudowane dwa mikrofony. Specjaliści zgodnie twierdzili, że ma to na celu redukcję szumów i hałasów z otoczenia, a także poprawę jakości dźwięku. Zespół nie wiedział jednak czy Apple sam wymyślił swój własny procesor głosu, czy też wykonany był on na licencjonowanej technologii innej firmy.

Ekipa iFixit postanowiła zbadać tą sprawę. Wynik? Możemy potwierdzić, że Apple używa imponującego projektu Audience. Procesor sygnałów audio Audience zasila także telefon Nexus One. Chcecie usłyszeć jak to działa?


-----

Więcej na stronie iFixit. / © Zdjęcia: iFixit

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2