reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Siedziba Sonel Przemysł elektroniczny | 30 grudnia 2008

Sonel lekko obniża prognozy

24 grudnia 2008 Zarząd Sonel obniżył prognozy na rok 2008. Skala obniżki jest niewielka: zysk netto ma wynieść 8.0 mln zł zamiast 8.1 mln zł, zapowiadanych w prospekcie emisyjnym.
Zarząd Sonel SA, po przeprowadzeniu analizy bieżących wyników finansowych i uwzględnieniu takich czynników jak sprzedaż nieruchomości w Świdnicy czy wycena kontraktów terminowych zabezpieczających wpływy w euro, postanowił dokonać korekty prognozy wyników finansowych na 2008 rok, zaprezentowanej w Prospekcie Emisyjnym z maja 2008.

Zawarte przez Sonel SA kontrakty zabezpieczające wartość sprzedaży walut z dużym prawdopodobieństwem zostaną bilansowo wycenione w sposób generujący dodatkowe koszty z tytułu wyceny na poziomie około 2 milionów złotych. Kwota dochodu uzyskana ze sprzedaży majątku trwałego to około 2,6 miliona złotych, co będzie skutkować dodatkowym zyskiem netto na poziomie 2.1 miliona złotych.

W efekcie, Zarząd Sonel SA skorygował prognozę w sposób następujący:
- przychody ulegają obniżeniu z 31 mln zł do 29 mln zł
- zysk netto ulega obniżeniu z 8.1 mln zł do 8.0 mln zł
- wynik EBIT zwiększy się z poziomu 8.5 mln zł do 8.9 mln zł
- wynik EBITDA spada z poziomu 11.0 mln zł złotych do 10.5 mln zł.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2