reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Siedziba Sonel Przemysł elektroniczny | 30 grudnia 2008

Sonel lekko obniża prognozy

24 grudnia 2008 Zarząd Sonel obniżył prognozy na rok 2008. Skala obniżki jest niewielka: zysk netto ma wynieść 8.0 mln zł zamiast 8.1 mln zł, zapowiadanych w prospekcie emisyjnym.
Zarząd Sonel SA, po przeprowadzeniu analizy bieżących wyników finansowych i uwzględnieniu takich czynników jak sprzedaż nieruchomości w Świdnicy czy wycena kontraktów terminowych zabezpieczających wpływy w euro, postanowił dokonać korekty prognozy wyników finansowych na 2008 rok, zaprezentowanej w Prospekcie Emisyjnym z maja 2008.

Zawarte przez Sonel SA kontrakty zabezpieczające wartość sprzedaży walut z dużym prawdopodobieństwem zostaną bilansowo wycenione w sposób generujący dodatkowe koszty z tytułu wyceny na poziomie około 2 milionów złotych. Kwota dochodu uzyskana ze sprzedaży majątku trwałego to około 2,6 miliona złotych, co będzie skutkować dodatkowym zyskiem netto na poziomie 2.1 miliona złotych.

W efekcie, Zarząd Sonel SA skorygował prognozę w sposób następujący:
- przychody ulegają obniżeniu z 31 mln zł do 29 mln zł
- zysk netto ulega obniżeniu z 8.1 mln zł do 8.0 mln zł
- wynik EBIT zwiększy się z poziomu 8.5 mln zł do 8.9 mln zł
- wynik EBITDA spada z poziomu 11.0 mln zł złotych do 10.5 mln zł.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2