reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Texas Instruments Przemysł elektroniczny | 16 maja 2011

TI pozostaje największym dostawcą półprzewodników zasilających

Texas Instruments (TI) pozostał największym dostawcą na rynku zarządzania energią i sterowników IC w 2010 r., wskazuje IMS Research.
Linear Technologies zwiększył swój udział w rynku o 1.1% na przełomie ostatniego roku i zbliżył się do Infineon Technologies, którego udział w rynku spadł o 0.2%. Przesuwa to Linear Technologies z miejsca 6 w 2009 r. na miejsce 3 w roku 2010.

Największy spadek udziału w rynku na przełomie ostatniego roku odnotowało National Semiconductor. W 2010 r. znalazło się dopiero na 6-tej pozycji, za STMicroelectronics, które także zmniejszyło swój udział w rynku. Maxim Integrated Products pozostało numerem 4, zwiększając swój udział w rynku o 0.3%.

Z ostatnich zapowiedzi wynika, że TI jest bliskie przejęcia National Semiconductor. Oznacza to, że firma zamierza nadal umacniać swoją pozycję największego dostawcy na rynku, choć konkurencja pozostaje zacięta.

© IMS Research

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2