reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© iFixit Przemysł elektroniczny | 16 maja 2011

Jak wymienić baterię w iPhonie4?

Ekipa iFixit pokazała w 6 krokach jak samodzielnie wymontować baterię w najnowszym iPhonie4 firmy Apple. Jesteście ciekawi? Zobaczcie sami.
Krok 1
- Przed dokonaniem demontażu, upewnij się, że Twój iPhone jest wyłączony.
- Odkręć dwie śruby 3,6 mm marki Phillips obok złącza stacji dokującej.
Krok 2
- Popchnij i przesuń tylny panel w kierunku górnej krawędzi.
- Panel przesunie się o około 2 mm.
Krok 3
- Podnieś tylni panel.
Krok 4
- Usuń jedną śrubę 2,5 mm marki Phillips, która pozwala na przymocowanie baterii do płyty głównej iPhona4.

Krok 5
- Użyj specjalnego narzędzia do otwierania iPoda i starannie podnieś dociskającą baterię część znajdującą się w lewym dolnym rogu urządzenia.
- Usuń część dociskającą.
Krok 6
- Delikatnie pociągnij za przezroczystą plastikową końcówkę po lewej stronie baterii a następnie wyjmij baterię z telefonu.
- Należy zachować ostrożność podczas wyjmowania baterii. W niektórych urządzeniach Apple użyto zbyt dużej ilości kleju, przez co wyjęcie baterii staje się praktycznie niemożliwe. W takim przypadku możesz użyć specjalnego narzędzia do otwierania iPoda i za jego pomocą podważyć baterię, a następnie ją wyjąć.
- Przed ponownym zamontowaniem części mocującej i dociskającej baterię do płyty głównej , którą demontowaliśmy z lewego dolnego rogu iPhona4, upewnij się, że umieszczasz ją prawidłowo i rzeczywiście podtrzymuje ona baterię.
- Przed ponownym montażem należy oczyścić wszystkie punkty stykające elementy metalowe, by wykluczyć powstanie ewentualnych zakłóceń w dalszej pracy urządzenia.

Zdjęcia: © iFixit

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2