reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apator Przemysł elektroniczny | 10 maja 2011

Smart Metering CEE 2011 w Polsce

W dniach 17-18 maja 2011 roku w Warszawie, w hotelu Marriott (Al. Jerozolimskie 65/79) odbędzie się międzynarodowa konferencja Smart Metering CEE 2011 - najważniejsze wydarzenie dotyczące systemów pomiarowych w naszej części Europy. Organizatorzy przewidują przybycie ponad 180 przedstawicieli firm i uczestników.
Podczas spotkania menedżerów - przedstawicieli liderów rynku energetycznego z Polski, Rumunii, Czech, Chorwacji, Francji oraz Niemiec omówione zostaną plany rozwoju inteligentnych sieci i systemów zdalnego odczytu. Udział w kongresie umożliwia zapoznanie się z przykładami wdrożeń technologii „smart metering” u wiodących dystrybutorów z branży energetycznej. Swoimi doświadczeniami podzielą się reprezentanci podmiotów działających na różnych płaszczyznach w tej branży, m.in.: ENERGA i wielu innych.

Patronem merytorycznym konferencji został Urząd Regulacji Energetyki.

Uczestnicy konferencji:
- dowiedzą się, jak systemy zdalnego odczytu i inteligentne sieci zmienią obraz branży energetycznej w naszym regionie,
- poznają zastosowania nowej infrastruktury na rynku energii,
- będą mieli szansę kontaktu z osobami odpowiedzialnymi za zastosowanie nowych narzędzi w energetyce podczas oficjalnej Gali, której gospodarzem będzie ADD - światowy lider rozwiązań telemetrycznych.

Obok ADD sponsorami imprezy są m.in. Grupa Apator, Siemens, Texas Instruments.

Istotną korzyścią dla każdego odbiorcy jest możliwość monitorowania zużycia prądu w czasie rzeczywistym i bieżącego planowania kosztów energii, w tym włączania niektórych urządzeń, takich jak pralki, zmywarki przy użyciu taryf ekonomicznych. Najistotniejszy jest jednak sposób rozliczania odbiorców z dystrybutorami energii – dotychczasowe prognozy zostaną zastąpione rachunkami za rzeczywiste zużycie prądu. Pozwoli to Polakom zaoszczędzić nawet do kilkunastu proc. wykorzystywanej dziś energii. – zalety inteligentnych sieci oraz zdalnego odczytu energii dla m.in. domowych odbiorców energii elektrycznej przedstawia Wojciech Kruszyński , Prezes Zarządu ARCUS S.A., polskiego integratora współpracującego z firmą ADD w zakresie smart meteringu.

Źródło: Materiały promocyjne

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2