reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Daewoo Electronics Przemysł elektroniczny | 06 maja 2011

513 mln USD za Daewoo Electronics?

Uzgodnione przejęcie Daewoo Electronics z Korei Południowej przez Entekhab Industrial Group z Iranu za 513 mln USD wydaje się być zagrożone w związku z tym, że kupujący nie zdąży z zamknięciem transakcji w już i tak przedłużonym terminie, powiedzieli akcjonariusze Daewoo Electronics we wtorek.
Urzędnik Woori Bank, który reprezentuje akcjonariuszy Daewoo Electronics, zapowiedział, że transakcja powinna zostać sfinalizowana do końca maja. Odmówił jednak komentarza w sprawie prowadzenia ewentualnych rozmów z innym inwestorem, w przypadku gdyby przejęcie przez Entekhab nie doszło do skutku.

Irański producent został wybrany na preferowanego oferenta w sprawie zakupu Daewoo Electronics w ubiegłym roku, pokonując szwedzkiego rywala firmę Electrolux. Jednak w wyniku niedogadania ostatecznych warunków transakcji, już kilkakrotnie opóźniano przejęcie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2