reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 05 maja 2011

Microsoft: po Nokii czas na Blackberry

Niedawno Microsoft zawarł umowę z Nokią, a już planuje podobną współpracę z Research In Motion. Koncern zamierza zainwestować w rozwój systemu operacyjnego i funkcjonalności terminali BlackBerry.
Zgodnie z porozumieniem zawartym przez Microsoft i RIM pod koniec kwietnia na wszystkich nowych urządzeniach BlackBerry standardowo instalowana będzie m.in. wyszukiwarka Microsoftu - Bing. Tablet PlayBook będzie posiadał zainstalowaną wyszukiwarkę Microsoftu oraz oferowane przez amerykański koncern rozwiązania z zakresu lokalizacji i nawigacji. Firmy zgodnie przyznały, że niebawem rozszerzą współpracę o system operacyjny i aplikacje mobilne dla terminali BlackBerry.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pierwsze urządzenia wykorzystujące oprogramowanie będące efektem współpracy firm Research In Motion i Microsoft mogą trafić na rynek jeszcze pod koniec 2011 r., podaje serwis Computerworld.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1