reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 22 grudnia 2008

Dalsze szczegóły wsparcia inwestycji Samsunga w Polsce

Samsung Electronics Polska zainwestuje w Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie. Przedsięwzięcie to otrzyma wsparcie od polskiego rządu w wysokości 3.7 mld zł w ramach programu wieloletniego.
Firma zainwestuje blisko 25 mln zł i zatrudni 250 osób z wyższym wykształceniem. Samsung chce stworzyć w Warszawie Telekomunikacyjne Centrum Badań i Rozwoju - najważniejszy ośrodek rozwoju oprogramowania dla telefonów nowej generacji. Inwestor zadeklarował, że w latach 2009-2011 na zatrudnienie nowych pracowników wyda 42.6 mln zł i z tego tytułu z budżetu państwa otrzyma wsparcie w wysokości 3.7 mln zł. Ministerstwo Gospodarki ocenia, że dzięki realizacji inwestycji Samsunga do budżetu państwa i samorządów w latach 2009-2011 wpłynie około 7.5 mln zł, a w okresie trwania programu wieloletniego i w 5 lat po jego zakończeniu wpływy te wyniosą około 24.5 mln zł. Ministerstwo Gospodarki przygotowuje obecnie 21 nowych programów wieloletnich, dzięki którym firmy zainwestują 2,4 mld zł i stworzą prawie 8 tys. nowych miejsc pracy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1