reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bridgelux Przemysł elektroniczny | 31 marca 2011

Koszty LED spadną w efekcie postępu technologicznego

Według Siegfrieda Luger’a, kierującego pracami specjalizującego się w technologiach LED Luger Research, w niektórych etapach procesu produkcyjnego koszty LED spadną nawet o 70-80%.
‘W niedalekiej przyszłości koszty LED’ów spadną w efekcie udoskonalania metod produkcji i materiałów. Producenci LED ulepszają swoje procesy wytwórcze przechodząc stopniowo na technologię 6, 8 oraz 12 calowych wafli (np. Rubicon, Monocrystal). Bridgelux oraz NeoPac zaprezentowali swoją technologię wykorzystującą azotek galu w produkcji półprzewodników. Ta zmniejszająca koszty o 70-80% technologia może zostać zoptymalizowana do produkcji wykorzystującej 8 calowe wafle, co uczyni produkcję LED możliwą przy zastosowaniu obecnie funkcjonujących, zautomatyzowanych linii produkcyjnych półprzewodników. Co więcej, wykorzystanie nowych szybkich testerów i maszyn inspekcyjnych In-line, zmniejszy koszty testowania i jednocześnie poprawi jakość produkcji’.

Źródło: LED Professional 24

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1