reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Energa Przemysł elektroniczny | 30 marca 2011

Energa-Operator wybrała dostawców dla systemu AMI

Konsorcjum spółek grupy kapitałowej ATM oraz Innovation Technology Group dostarczą AMI - element systemu zdalnych odczytów z urządzeń pomiarowych w sieci energetycznej Energa Operator.Wartość kontraktu opiewa na 18 mln zł brutto.
Jak już informowaliśmy w styczniu System Inteligentnego Opomiarowania AMI w Energa-Operator ma być wdrażany w 9 etapach, aż do końca 2017 r. Etap I, który jest w trakcie realizacji, potrwa do końca trzeciego kwartału 2011 r. i obejmie wymianę liczników w trzech lokalizacjach: Hel, Kalisz, Drawsko Pomorskie.

System ma na celu zdalne zarządzanie układami pomiarowymi, pozyskiwanie danych pomiarowych oraz ułatwienie dostępu do sieci i będzie stanowił podstawę do wdrożenia Smart Grid.

Jak informuje Computerworld, o możliwość wdrożenia, integracji i rozwoju rozwiązania ubiegało się ośmiu wykonawców. Nic dziwnego, jego wartość szacuje się na 18 mln zł brutto.

Wybrani dostawcy systemu AMI:
- Oracle - sprzęt i narzędzia informatyczne
- ATM - budowa centralnej aplikacji i interfejsów z innymi systemami
- ITG - budowa części aplikacji sterującej infrastrukturą komunikacyjną i pomiarową oraz zarządzającą spływem danych odczytowych do centralnej bazy pomiarów.

W procesie wdrożenia Systemu AMI zostanie wymienionych około 3,1 mln liczników.

© Energa

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2