reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Electrolux Przemysł elektroniczny | 29 marca 2011

Electrolux zainwestuje 20 mln zł w Świdnicy

W związku z otrzymaniem przez firmę Electrolux Poland Sp. z o.o. zezwolenia na rozszerzenie swojej działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, firma zainwestuje ponad 20 mln zł i zatrudni dodatkowo co najmniej 20 pracowników do końca 2012 r.
Kluczowa inwestycja polega na uruchomieniu nowej linii komór piekarnika. Będzie to zaawansowany technologicznie zespół robotów zgrzewających i wycinających przy wykorzystaniu laserów. Wykorzystanie lasera zapewni nie tylko najwyższą jakość produkowanych urządzeń, ale również wpłynie pozytywnie na środowisko naturalne, gdyż podczas procesu produkcyjnego zostanie ograniczone zużycie energii.

Fabryka Kuchenek w Świdnicy rozpoczęła produkcję seryjną w grudniu 2006 r. W świdnickiej fabryce produkowane są kuchenki wolnostojące gazowe, gazowo– elektryczne oraz elektryczne. Powstają tu m.in. kuchenki z płytami indukcyjnymi, witroceramicznymi i ceramicznymi oraz kuchenki z podwójnym piekarnikiem. Produkty ze Świdnicy trafiają głównie na rynki Europy, Azji, Afryki i Australii. Obecnie w świdnicka fabryka Electrolux zatrudnia około 700 pracowników, głownie mieszkańców Świdnicy i okolic.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1