reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Fabryka Indesit w Łodzi Przemysł elektroniczny | 17 grudnia 2008

Indesit zwiększa produkcję pomimo kryzysu

Puls Biznesu poinformował, iż włoski Indesit, pomimo iż branża AGD jest jedną z najbardziej dotkniętych obecnym kryzysem, nie zamierza zmniejszać produkcji w Polsce.
Indesit szacuje, iż w roku 2009 rynek polski wzrośnie o około 10% (w roku 2007 wzrost był równy 16%, rok 2008 zakończy się około 13% wzrostem). Koncern szacuje, iż posiada 12% udziału w naszym rynku, co daje mu trzecią pozycję za Whirlpool i Electrolux.
Jak podaje Puls Biznesu, mimo światowego kryzysu, w tym momencie firma nie planuje zwolnień w Polsce, gdzie zatrudnia około 3.000 osób. Wręcz przeciwnie, w otwartych w tym roku dwóch zakładach w Radomsku do końca 2009 roku najprawdopodobniej zatrudni jeszcze kilkaset osób. Od 15 grudnia Indesit zamknie na dwa tygodnie dwie fabryki w Łodzi, a od 22 grudnia również na dwa tygodnie dwa zakłady w Radomsku. Zapewnia jednak, że są to standardowe przerwy techniczne: (konserwacja, przeniesienie do nowego magazynu), nie związane ze spadkiem zamówień.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1