reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Fabryka Indesit w Łodzi Przemysł elektroniczny | 17 grudnia 2008

Indesit zwiększa produkcję pomimo kryzysu

Puls Biznesu poinformował, iż włoski Indesit, pomimo iż branża AGD jest jedną z najbardziej dotkniętych obecnym kryzysem, nie zamierza zmniejszać produkcji w Polsce.
Indesit szacuje, iż w roku 2009 rynek polski wzrośnie o około 10% (w roku 2007 wzrost był równy 16%, rok 2008 zakończy się około 13% wzrostem). Koncern szacuje, iż posiada 12% udziału w naszym rynku, co daje mu trzecią pozycję za Whirlpool i Electrolux.
Jak podaje Puls Biznesu, mimo światowego kryzysu, w tym momencie firma nie planuje zwolnień w Polsce, gdzie zatrudnia około 3.000 osób. Wręcz przeciwnie, w otwartych w tym roku dwóch zakładach w Radomsku do końca 2009 roku najprawdopodobniej zatrudni jeszcze kilkaset osób. Od 15 grudnia Indesit zamknie na dwa tygodnie dwie fabryki w Łodzi, a od 22 grudnia również na dwa tygodnie dwa zakłady w Radomsku. Zapewnia jednak, że są to standardowe przerwy techniczne: (konserwacja, przeniesienie do nowego magazynu), nie związane ze spadkiem zamówień.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2