reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Węzeł optyczny VECTOR Przemysł elektroniczny | 16 grudnia 2008

VECTOR podpisał kontrakt z Telenet

Belgijski integrator systemów SEE Telecom oraz polska firma VECTOR podpisały umowę z operatorem kablowym Telnet (Belgia) na realizację wieloletniego projektu Pulsar. Całkowita wartość kontraktu wynosi kilkanaście milionów euro.
Celem projektu Pulsar jest znaczące zwiększenie liczby węzłów optycznych w sieci, co w efekcie ma obniżyć liczbę abonentów przypadających na jeden węzeł. Pulsar ma zwiększyć konkurencyjność oferty firmy Telenet i jej przewagę na rynku.

’Telenet wybrał do współpracy firmy SEE i VECTOR - powiedział Peter Michiels z SVP Networks and System Engineering - ponieważ zaoferowały one rozwiązania dla sieci optycznych, które są doskonale dopasowane do programu rozbudowy sieci firmy Telenet pod nazwą Pulsar. Celem projektu jest poszerzenie pasma usług interaktywnych w sieci HFC w oparciu o najnowocześniejsze w tej chwili rozwiązania węzłów optycznych, które znacząco zwiększą pojemność sieci i udoskonalą odbiór usług przez abonentów, przy jednoczesnej dużej redukcji poboru mocy zasilania w przeliczeniu na 1 GB przesyłanych danych’.

Christophe Lebrun, Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu w firmie See Telecom, powiedział: ‘Na początku rozwoju firmy Telenet, ponad 10 lat temu, byliśmy już jednym z dostawców węzłów optycznych i dostarczyliśmy ponad milion podłączeń w ramach projektu Expressnet. To porozumienie nie tylko wzmacnia naszą pozycję jako strategicznego dostawcy dla firmy Telenet, ale jest też w pełni zgodne z naszą strategią, by zostać liderem na rynku systemów, w tym także dla sieci kablowych.’

’To ogromna przyjemność pracować z takimi partnerami, jak SEE Telecom i Telnet. Jestem pewien, że nasze rozwiązania pomogą firmie Telenet umocnić jej wiodącą pozycję na bardzo konkurencyjnym rynku belgijskim’ powiedział Bogdan Szyc, Dyrektor Sprzedaży firmy VECTOR.
VECTOR z Gdyni jest dostawcą rozwiązań dla dynamicznie rozwijającej się branży telekomunikacyjnej, oferuje zaawansowane systemy wykorzystywane w sieciach stacjonarnych i mobilnych. Firma specjalizuje się w integracji oraz produkcji rozwiązań, które pozwalają operatorom sieci świadczyć usługi multimedialne, takie jak telewizja cyfrowa, Internet czy telefonia. SEE Telecom jest dostawcą innowacyjnych technologii i rozwiązań dla dostawców telekomunikacyjnych na całym świecie.

Telenet jest wiodącym dostawcą mediów i usług telekomunikacyjnych. Działalność firmy obejmuje dostarczanie TV kablowej, szybkich łączy Internetu oraz usług telefonii stacjonarnej i mobilnej, głównie dla mieszkańców Flandrii i Brukseli. Dodatkowo Telenet oferuje usługi dla klientów biznesowych w Belgii pod marką Telenet Solutions.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2