reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Mikro-automatyka Przemysł elektroniczny | 23 marca 2011

Mikro-automatyka inwestuje w drugi automat Assembleon

Dostawca usług EMS z Gdańska, Mikro-automatyka, na przełomie roku wdrożył do procesu produkcyjnego automat P&P Assembleon MG1R.
Mikro-automatyka prowadzi działalność od 2002 roku. Początkowo powstała jako firma specjalizująca się w projektowaniu elektroniki, jednak wzrastający popyt na usługi produkcyjne szybko skłonił właściciela firmy do wzbogacenia oferty o usługi EMS. Moce produkcyjne przekraczają aktualnie 40.000 c.p.h: w marcu 2009 pisaliśmy o zakupie automatu P&P Assembleon Opal XII (17.400 c.p.h.), obecnie firma wzbogaciła swój park maszynowy o model Assembleon MG1R (24.000 c.p.h.).

Michał Szypliński, właściciel Mikro-automatyki, zapytany dlaczego pozostał wierny jednej marce, komentuje: ‘Obecnie żadna maszyna na ryku nie oferuje w porównywalnej cenie tak dużej elastyczności w zakresie układanych komponentów jak MG1R. Dzięki wbudowanemu internal tray feeder'owi, umożliwiającemu pobieranie komponentów z tacek umieszczonych w bezpośredniej bliskości pola roboczego, konieczność ułożenia tego typu komponentu nie wpływa ujemnie na ilość feederów pozostających do wykorzystania. Możemy więc jednocześnie układać do 200 różnych typów komponentów z feederów w tym 4 komponenty z tacek. Nie bez znaczenia przy obecnym wyborze był również fakt, iż przez dwa lata użytkowania poprzedniej maszyny nie mieliśmy żadnej poważnej awarii’.

W okresie 2 lat firma zdołała dwukrotnie zwiększyć swoje moce produkcyjne, zapewniając obłożenie obu maszyn do 12 godzin dziennie. ‘Kluczem do sukcesu na rynku usług EMS jest ścisła współpraca z klientem, również na etapie projektowania oraz wysoka jakość i elastyczność. O ile na początku współpracy niejednokrotnie trzeba przekonywać klienta do konieczności zachowania bezwzględnej jakości dotyczącej stosowanych komponentów, pcb oraz przestrzegania reguł projektowania pod kątem montażu SMT, o tyle później on sam dostrzega wymierne korzyści ze współpracy z nasza firmą. W efekcie, praktycznie wszystkim odbiorcom naszych usług Mikro-automatyka została najpierw polecona przez naszych wcześniejszych klientów’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2