reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung Przemysł elektroniczny | 21 marca 2011

UE zniesie cła na drukarki i monitory LCD z Japonii, Tajwanu i USA

Światowa Organizacja Handlu zdecydowała o zniesieniu do czerwca ceł na importowane z Japonii, Tajwanu i Stanów Zjednoczonych monitory LCD, drukarki oraz dekodery STB.
Wniosek złożony przez władze Stanów Zjednoczonych, Japonii i Tajwanu, po trzech latach został pozytywnie rozpatrzony. Unijne cła nałożone m.in. na sprowadzane z Azji i Stanów Zjednoczonych wyświetlacze ciekłokrystaliczne, drukarki wielofunkcyjne oraz dekodery STB uznano za niezgodne z założeniami światowego porozumienia w sprawie technologii informatycznych (ITA) już w sierpniu zeszłego roku. Do tej pory załatwiano jednak wszystkie formalności związane ze zniesieniem cła.

Dotychczasowe przepisy stanowiły, że urządzenia wyposażone w ekrany ciekłokrystaliczne o przekątnej przekraczającej 19 cali lub wyposażone w złącza DVI i HDMI traktowano tak samo jak telewizory. Z kolei drukarki wyposażone w funkcję skanera kategoryzowano jako kopiarki. W ten sposób, w zależności od przyjętej metody kategoryzacji, na sprzęt importowany z Japonii, Tajwanu i Stanów Zjednoczonych nakładano cła w wysokości od 6 do 14% deklarowanej wartości.

Przepisy UE powinny być dopasowane do postanowienia Światowej Organizacji Handlu i zacząć obowiązywać najpóźniej z końcem czerwca 2011 r. Mówi się, że zniesienie ceł przyczyni się do spadku cen monitorów LCD, drukarek wielofunkcyjnych oraz urządzeń STB.

Źródło: Computerworld

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1