reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Przemysł elektroniczny | 17 marca 2011

W jaki sposób odchudzono iPad2?

IHS iSuppli zanalizowało, w jaki sposób inżynierowie Apple zdołali odchudzić iPad’a o jedną trzecią.
Grubość iPad2 to 8.8mm, o 34% mniej niż iPad1, którego grubość wynosiła 13.4mm. iPad2 jest też lżejszy; waży 600 gramów, o 15% mniej niż iPad1, który ważył 700 gramów.

Przede wszystkim bateria
W największym stopniu w iPad2 został odchudzony subsystem baterii. Sekcja to ma obecnie jedynie 2.5 mm grubości, wobec 6.1 mm w poprzedniej wersji (-59%!!!). Udoskonalenie konstrukcji iPad’a podniosło również o 10-15% sprawność baterii, definiowaną jako stosunek okresu życia do jej masy. Bateria waży teraz o 5 gramów mniej, zachowując jednocześnie ten samą żywotność.

Odchudzanie wyświetlacza
Innym czynnikiem, który pozwolił na odchudzenie iPad’a, była rezygnacja z metalowej ramki wyświetlacza. Pozwoliło to zmniejszyć grubość całego zespołu wyświetlacza o 17%, z 3 mm do 2.5 mm.

Przy konstrukcji nakładki wyświetlacza, Apple zastosowało szkło wykonane nową technologią, co pozwoliło zredukować grubość bez utraty wytrzymałości. Szklana nakładka ma obecnie 0.6 mm grubości, wobec 0.8 mm w przypadku iPad1. Analitycy iSuppli przypuszczają, iż dostawcą innowacyjnej technologii szkła jest Asahi Glass Co. z Japonii. Według testów, przeprowadzonych przez iSuppli, mimo mniejszej grubości, nowy rodzaj szkła jest nawet bardziej wytrzymały niż materiał stosowany poprzednio.

iPad2 charakteryzuje się ponadto mniejszą odległością pomiędzy spodnią częścią wyświetlacza, a wierzchem baterii. Obecnie odległość ta wynosi 1.3 mm, o 19% mniej niż w przypadku iPad1 (1.6 mm).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2