reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Chipworks Przemysł elektroniczny | 17 marca 2011

'Jeśli możesz to przeczytać, jesteś zdecydowanie zbyt blisko’

Sądzisz, że niemieccy inżynierowie-elektronicy to poważni faceci, których myśli zaprząta jedynie wytężona praca? Mylisz się i to bardzo.
Strona Chipworks niedawno analizowała budowę tabletu Samsunga o nazwie Galaxy, omawiając między innymi szczegółowo chip produkcji Infineon PMB5703. ‘To imponujący pojedynczy chip, stanowiący dwukanałowy odbiornik RF, ze zintegrowaną funkcją baseband oraz standardowym interfejsem 3G digRF’ napisali z zachwytem analitycy Chipworks.

Jednak po bliższym przyjrzeniu się komponentowi, odkryli coś jeszcze, znacznie bardziej ciekawego niż tylko extra parametry techniczne. Zobaczcie zdjęcie:


© Chipworks
Zdanie to jest jak najbardziej na miejscu, ponieważ litery mają wysokość 1/10 grubości ludzkiego włosa (litera ‘o’ ma wymiary 1.5 µm x 2.0 µm, ludzki włos ma średnicę 25 µm).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2