reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Osram Przemysł elektroniczny | 17 marca 2011

Osram umacnia pozycję przejmując Siteco

Osram przejmuje firmę Siteco Lighting GmbH, która dostarcza oprawy i systemy oświetleniowe głównie dla aglomeracji miejskich, w tym produkty do oświetlenia budynków użyteczności publicznej, ulic, tuneli, lotnisk oraz stadionów sportowych.
Dzięki przejęciu Siteco, firma OSRAM umacnia swoją pozycję na rynku opraw i systemów oświetleniowych opartych o technologię LED, który ma w ciągu kilku najbliższych lat rozwijać w błyskawicznym tempie.

Siteco produkuje oprawy w Niemczech i w Chinach, posiada ponad 15 firm handlowych w Europie, a także dysponuje globalną siecią sprzedaży. Akwizycja ta umożliwia firmie OSRAM dostęp do rynku rozwiązań i gamy produktów w dziedzinie oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ponadto przy tworzeniu nowych produktów firma OSRAM skorzysta z doświadczeń firmy Siteco w zakresie współpracy z końcowymi klientami, architektami, projektantami i specjalistami odpowiedzialnymi za instalowanie rozwiązań oświetleniowych.

Transakcja czeka na wydanie zgody przez niemiecki urząd antymonopolowy a jej wartość objęta jest tajemnicą handlową.

Z analiz rynkowych wynika, że zapotrzebowanie na innowacyjne, energooszczędne rozwiązania oświetleniowe rośnie w bardzo szybkim tempie. Cały rynek komponentów, opraw i systemów oświetleniowych szacowany jest obecnie przez analityków na około 45 mld EUR, z czego ponad dwie trzecie stanowią oprawy i systemy oświetleniowe. Do roku 2016 cały rynek oświetleniowy oparty na technologiach LED i OLED (diodach organicznych) ma wzrosnąć do około 65 mld EUR.

Źródło: Osram

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1