reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Agilent Przemysł elektroniczny | 17 marca 2011

Agilent Technologies dostarcza system pomiarowy 500 GHz dla Politechniki Warszawskiej

Firma Agilent Technologies wdrożyła system pomiarowy 500 GHz w Instytucie Radioelektroniki Politechniki Warszawskiej.
Firma Agilent Technologies wdrożyła system pomiarowy 500 GHz w Instytucie Radioelektroniki Politechniki Warszawskiej. System ten, bazujący na mikrofalowych analizatorach sieci serii PNA-X pozwala na przeprowadzanie pomiarów w zakresie częstotliwości od 10 MHz do 500 GHz. Zapewnia najlepsze osiągi i największą elastyczność konfiguracji podczas przeprowadzania eksperymentów laboratoryjnych w paśmie fal milimetrowych.

'System ten otwiera przed nami nowe obszary badań' powiedział Eugeniusz Jaszczyszyn, kierownik Pracowni Techniki Antenowej i Satelitarnej, 'W naszym laboratorium koncentrujemy się na pomiarach parametrów anten fotonicznych, rekonfigurowanych anten na zakres fal milimetrowych i radarów oraz na charakteryzacji parametrów materiałów. Nowy system daje nam możliwość znacznego rozszerzenia zakresu badań w technologii fal milimetrowych'.

'Firma Agilent jest dumna ze wspierania Politechniki Warszawskiej' komentuje Giovanni D’Amore, dyrektor ds. rozwoju produktów firmy Agilent Technologies. 'Dostarczony przez nas sprzęt odzwierciedla najnowsze osiągnięcia technologiczne w dziedzinie pomiarów fal milimetrowych. Oferuje parametry lepsze od jakichkolwiek dostępnych obecnie rozwiązań w tym zakresie'.

Analizator PNA-X wraz z ekstenderami na zakres fal milimetrowych firmy VDI (Virginia Diode) pozwala uzyskać szeroki zakres dynamiczny i dużą moc wyjściową, dzięki znakomitym parametrom źródła sygnałowego i dużej liniowości odbiornika.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2